Akce klubu

Akce a výlety

Celostátní turnaj v bowlingu.

V sobotu 2. prosince 2023 jsme se opět po roce sešli téměř z celé republiky, abychom se zúčastnili celostátního klání smíšených družstev v bowlingu „O putovní pohár předsedkyně Klubu bechtěreviků“.

Protože v Pardubicích probíhá rozsáhlá rekonstrukce celého objektu, byl turnaj přesunut do Prahy, do sportovního centra u hotelu DUO na Proseku.
      Do soutěže nastoupilo 11 krajských družstev. Kvůli sněhové kalamitě nemohlo dorazit družstvo Plzeňského kraje. Jinak by nastoupil stejný počet družstev jako před rokem.
      Za každé družstvo nastoupili 4 hráči nebo hráčky. Ženám se připočítával tzv. hendikep, to je 8 bodů na každé kolo. Po krátkém pětiminutovém rozcvičení se hrála tři soutěžní kola.
Nejúspěšnějším družstvem se letos stalo družstvo Královéhradeckého kraje.

Naše družstvo středočeského kraje obsadilo krásné 3. místo.
    Hráli jsme ve složení:
        Milan Brabec
        Václav Svoboda
        Miroslav Meduna
        Josef Kačerovský

V pořadí jednotlivců jsme měli zastoupeny hned 3 hráče v první desítce.

Milan Brabec 3.místo
  Josef Kačerovský 4.místo
  Václav Svoboda 8.místo

****************************************************************************************************

Poznávací výlet do Polabského národopisného muzea (skanzenu)

Bydlíme v krásném Středočeském kraji, který nabízí mnohá zajímavá místa pro toulky za poznáním i za zábavou. Jedna taková poznávací cesta se povedla skupince našich členů, kteří se ve středu 15.6.2022 sjeli do Přerova nad Labem.

Sraz byl naplánován na 10. hodinu u vchodu do místního skanzenu, „Polabského národopisného muzea Přerov nad Labem“.

Návštěva skanzenu byla pro některé z nás novinkou. Jiní již expozice starých budov a stavení dobře znali. Jednotlivá stavení jsou vybavena dle dobových zvyků a řemesel. Připomínají dobu, ve kterých žili naše babičky a dědové. Skoro všichni jsme vzpomínali na dětství. Mnoho z exponátů jako je nářadí, nádobí, truhly, povozy, kamna a další jsme jako malí používali, nebo viděli u prarodičů. Skanzen je krásná ukázka starých řemesel a šikovnosti lidí, kteří uměli žít bez vymožeností techniky a moderních strojů.

Když jsme si dost zavzpomínali, zašli jsme společně na dobrý oběd do restaurace Na Růžku. Naše návštěva Přerova nad Labem však ještě zdaleka nekončila.

Po krátkém odpočinku jsme jen pár kroků přes silnici navštívili soukromé Moto Velo Muzeum pana Tomáše Moravce. Stálou soukromou expozici historických byciklů a motocyklů z let 1885 až 1965. Bylo zde k vidění více než 70 jízdních kol a 60 motocyklů s řadou unikátů Např. ucelenou sbírku předválečných motocyklů zn. ČZ, nebo jízdní kolo Slavia výrobní číslo 001 od firmy Laurin a Klement z roku 1895.

K opravdu vzácným exponátům přispěl „naživo“ náš člen Jirka Hejhal, který přijel a některé z nás i svezl svým již historickým „kabrioletem“ Škoda Felicia z roku 1964. Jeho nádherně zrekonstruovaný veterán vzbudil oprávněnou pozornost a obdiv u nás i všech kolemjdoucích. Věřte, je to zážitek svézt se v takovém autě.

A to stále nebylo všechno. Nemohli jsme odmítnout pozvání od Evy Podlucké, která nás pozvala na svou zahradu do obce Jirny. V krásné zahradě plné bylinek, zeleniny a kvetoucích květin jsme poseděli v chládku u vínečka a opekli si buřty.

Myslím, že mohu za všechny prohlásit, že výlet se vydařil. A již nyní hledáme další nápady a návrhy na nějaký ten další výlet.