Sportovní akce

Bowlingový turnaj 2024 - vyhodnocení

V sobotu 6. dubna 2024 se uskutečnil již v pořadí 9. ročník celostátního bowlingového turnaje pořádaného středočeskou organizací Klubu Bechtěreviků.

Místem konání se po dvou letech opět stala Bowling Pizzeria, Kutná Hora.

Dostavilo se 24 hráčů a hráček. 18 mužů a 6 žen, kteří byli hodnoceni mezi jednotlivci a 6 krajských družstev. Kraj Královéhradecký, Olomoucký, Pardubický, Pražský, Středočeský a Vysočina.
      Každý hráč odehrál 4 soutěžní kola, všechna kola byla započítána do výsledků. Byly vyhlášeny kategorie mužů, žen a krajských družstev. Také byli vyhodnoceni 4 účastníci, kteří překonali hranici 200 bodů. Vítěz jednotlivců Jirka Urban tuto hranici překonal dokonce 2x.

Mezi muži byl nejvyšší nához 224 bodů Jirky Urbana ze Středočeského kraje. Mezi ženami to byl nához 182 bodů Simony Sobotkové z Královehradeckého kraje. Do družstev se započítávali maximálně 4 nejlepší hráči z každého kraje.

V kategorii žen první místo vybojovala Simona Sobotková (627) z Královehradeckého kraje. Na druhém místě skončila Alena Soudská (577) z Prahy a třetí místo obsadila Jiřina Sedláková (510) z Olomouckého kraje. Celkem se letos našeho klání zúčastnilo 6 žen, které jako vždy obdržely na každé kolo hendikep 8 bodů.
      V kategorii mužů se na prvním místě umístil Jiří Urban (796) ze Středočeského kraje. Druhý skončil Pavel Štosek (703) z Pradubického kraje. Tředí byl další středočech Miroslav Meduna (690).
      V hodnocení družstev první místo získali borci z Pardubického kraje (2531). Druhé místo obsadili Středočeši (2468) a třetí byla Vysočina (2182).

Ceny a diplomy nejlepším hráčům na závěr předal místopředseda KB ČR Jindra Fanta.
      Blahopřejeme všem vítězům. Doufáme, že všichni odjížděli spokojeni a že akce tohoto typu nebyla poslední. Věříme, že se za rok opět na turnaji sejdeme.

8     Dufka Marek     Olomoucký     155     115     167     144     581
    9     Sobotka Vladimír    Královéhradecký     172     147     105     151     575
  10     Benda Bohdan     Praha     211     132     118     103     564
  11     Kačerovský Josef    Středočeský     148     144     145     113     550
  12     Baláč Vlastimil     Pardubický     128     148     145     148     542
  13     Červený Milan     Praha     140     128     135     135     538
  14     Beran Zdeněk     Vysočina     137     148     114     138     537
  15     Dostál Jaroslav     Královéhradecký     129     109     155     125     518

6     Královéhradecký     2057

Pořadatelé turnaje Milan Brabec a Jindřich Fanta ****************************************************************************************************

Bowlingový turnaj v Kolíně 2023 - výsledky

Dne 1. 4. 2023 se uskutečnil již v pořadí 8. ročník bowlingového turnaje pořádaného naší středočeskou organizací Klubu Bechtěreviků. Místo konání bylo již podruhé v bowlingové herně v Kolíně .

I v letošním ročníku byla skvělá účast. Přijelo celkem 24 hráčů z mnoha krajů naší republiky. Nelenili a přijeli hráči z kraje Vysočina, Olomouckého, Jihomoravského, Královéhradeckého, Pražského, Pardubického a domácího Středočeského.

Každý hráč odehrál 3 soutěžní kola, čtvrté kolo se již z časových důvodů nedokončilo. Do výsledků byly započítány výsledky všech tří kol. Byly vyhlášeny kategorie mužů, žen a krajských družstev. Byl oceněn nejlepší nához.
Mezi muži to byl nához 215 bodů Karla Cetkovského z Pardubického kraje.
Mezi ženami to byl nához 153 bodů Emilky Staňkové z Vysočiny. Do družstev se započítávali maximálně 4 nejlepší hráči z každého kraje.

V kategorii žen první místo vybojovala Jiřinka Sedláková (404) z Olomouckého kraje.
O tři kuželky na druhém místě skončila Emilka Staňková (401) z Vysočiny a třetí místo obsadila
Eva Dostálová (399) z Olomouckého kraje.

Celkem se letos našeho klání zúčastnilo 8 žen, které jako vždy obdržely na každé kolo hendikep 8 bodů.

V kategorii mužů se na prvních třech místech umístili hoši z Pardubického kraje. První byl Tomáš Slezák (529), druhý Karel Cetkovský (519) a třetí Pavel Štosek (489). Na čtvrtém místě se umístil nejlepší Středočech Jiří Urban (477) a na pátém místě stanul Vladimír Sobotka (474) z Královéhradeckého kraje.

V hodnocení družstev první místo získali domácí Středočeši (1690), druhé skončilo družstvo Olomouckého kraje (1577) a kraj Pardubický (1537) skončil třetí.

Nejlepší hráči na závěr obdrželi diplomy, poháry a věcné ceny.
Ceny a diplomy nejlepším hráčům na závěr předal místopředseda KB ČR Jindra Fanta. Ocenění se dočkali i Ti, co nedosáhli úplně těch nejlepších výsledků, po jednom z každé dráhy byli vylosováni náhodní účastníci.

Po celou dobu turnaje panovala dobrá nálada a věřím, že všichni odjížděli spokojeni.
Doufejme, že akce tohoto typu nebyla poslední a že se za rok opět na turnaji sejdeme.

Podrobné výsledky najdete zde: Kolín 2023 výsledky.pdf
                                                              Pořadatelé turnaje Milan Brabec a Jindřich Fanta

Výsledky bowlingového turnaje v Kolíně 2022

Dne 9. 4. 2022 se uskutečnil dva roky odkládaný bowlingový turnaj pořádaný naší středočeskou organizací Klubu Bechtěreviků

Místo konání bylo poprvé v novém prostředí bowlingové herny bowling Kolín .

I v letošním ročníku byla skvělá účast. Přijelo celkem 24 hráčů z mnoha krajů naší republiky. Nelenili a přijeli hráči z kraje Vysočina, Jihomoravského, Královéhradeckého, Pražského Pardubického a domácího Středočeského.

Každý hráč odehrál 3 soutěžní kola, Byly vyhlášeny kategorie mužů, žen a krajských družstev. Do družstev se započítávali 4 nejlepší hráči z každého kraje.

V kategorii žen první místo vybojovala Simona Sobotková (472) z Královéhradeckého kraje. O jednu jedinou kuželku na druhém místě skončila Alena Soudská (471) z Prahy a třetí místo obsadila Božena Denková (392) z kraje Vysočina.

V kategorii mužů na prvním místě byl vyhlášen Středočech Milan Brabec (526). Hned za ním další středočeský hráč Jiří Urban (519).
Na dalších odměněných místech se umístili Karel Cetkovský (482) z Pardubického kraje, Miroslav Meduna (466) Středočech a jen o dvě kuželky méně shodil Pavel Štosek (464) kraj Pardubický.

Náš vítězný tým.

V hodnocení družstev první místo získali domácí Středočeši, druhé skončilo družstvo kraje Pardubického a třetí Královéhradecký kraj. Za nejvyšší nához v ženách si cenu odnesla Alena Soudská (173) a v mužích Jiří Urban (198).

Výsledky : turnaj-Kolín-2022-výsledky.pdf

Nejlepší hráči na závěr obdrželi diplomy, poháry a věcné ceny. Po celou dobu turnaje panovala dobrá nálada a věřím, že všichni odjížděli spokojeni.

Bowlingový turnaj v Kutné Hoře 2019

Vážení příznivci bowlingu,
V sobotu 13. dubna 2019 jsme v Kutné Hoře-Sedlci uspořádali již šestý ročník celostátního turnaje v bowlingu. Turnaj si zajistil za těch šest let své příznivce, a tak se opět hrálo na všech 8 drahách ve zdejším areálu Bowling – Pizzeria (MM Bowl s.r.o.),

Na našem turnaji se opět sponzorsky podílel pan ing. Václav Fabián z Fabiantisk Horní Počernice, za což mu velmi děkujeme.

Již tradičně to byl turnaj jednotlivců, oceňovali jsme samostatně jednotlivce ženy a jednotlivce muže. Navíc zde vyhodnocujeme pořadí družstev z jednotlivých krajů, do hodnocení krajů se berou výsledky nejlepších čtyřech z daného kraje a ženy navíc dostávají handicap 8 bodů na jedno hodnocené kolo.
Ještě jednou všem děkuji za účast a za podporu této akce.                      Milan Brabec

A zde jsou již očekávané výsledky: KH-turnaj-2019-výsledky.pdf